Doç.Dr. Yavuz Erdoğan tarafından verilen Yapay Zeka ve Hukuk semineri gerçekleştirildi.
Doç. Dr. Yavuz Erdoğan tarafından verilen Yapay Zeka ve Hukuk semineri gerçekleştirildi. (4.6.2024)
39/2024 sayılı Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar)(Değişiklik) Yasası ile ilgili olarak görüş ve önerilerin paylaşıldığı toplantı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
39/2024 sayılı Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar)(Değişiklik) Yasası ile ilgili olarak görüş ve önerilerin paylaşıldığı toplantı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantı neticesinde konuyla alakalı çalışmak üzere iki çalışma grubu kuruldu.
Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.
Türk Dünyası Baro Birlikleri Toplantısı 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.
Kıbrıs Türk Barolar Birliği olarak işyerinde mobbinge yönelik hazırladığımız yasa taslağını sunmak ve bu alana yönelik istişarelerde bulunmak için KKTC Meclis Başkanı Fazilet Özdenefe'yi ziyaret ettik.
Kıbrıs Türk Barolar Birliği olarak işyerinde mobbinge yönelik hazırladığımız yasa taslağını sunmak ve bu alana yönelik istişarelerde bulunmak için KKTC Meclis Başkanı Fazilet Özdenefe'yi ziyaret ettik.
Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı Uluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ile avukatlık mesleği üzerine bilgilendirme sohbeti gerçekleştirdi.
Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı Uluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri ile avukatlık mesleği üzerine bilgilendirme sohbeti gerçekleştirdi. (21.5.2024)
Yüksek Yönetim Denetçisi İlkan Varol’un daveti üzerine ülkeye gelen Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile Azerbaycan İnsan Hakları Komiseri Sabina Aliyeva Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’yı ziyaret etti.
Yüksek Yönetim Denetçisi İlkan Varol’un daveti üzerine ülkeye gelen Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile Azerbaycan İnsan Hakları Komiseri Sabina Aliyeva Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı’yı ziyaret etti. (21.5.2024)
K.T. Barolar Birliği Konseyi ile Stajyer ve Yeni Avukatlar Komitesi temsilcileri YÖDAK’ı ziyaret etti.
K.T. Barolar Birliği Konseyi ile Stajyer ve Yeni Avukatlar Komitesi temsilcileri YÖDAK’ı ziyaret etti. Hukuk eğitimi standartları ve müfredatı için atılabilecek adımların görüşüldüğü ziyarete YÖDAK’ı temsilen kurum başkanı Sn. Aykut Hocanın katıldı. (21.5.2024)
KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen KKTC Uyuşturucu ile Mücadele Stratejileri Paneli yapıldı.
KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen KKTC Uyuşturucu ile Mücadele Stratejileri Paneli yapıldı. Panele K.T. Barolar Birliği’ni temsilen Avukat Buse Günsoy katıldı. (18.4.2024)
Taşınmaz Mal Komisyonu Çalıştayı
Taşınmaz Mal Komisyonu Sürecinin Taraflar Açısından Değerlendirilmesi’ne yönelik Çalıştay, konunun tüm paydaşlarının katılımı ile gerçekleşti.(2.4.2024)
170 tane makaleden 1 - 10 arası gösteriliyor
Sayfalar :1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10Geri · İleri