Av. Mine Vehit

2 Şubat 1979 tarihinde Mağusa’da doğmuştur. 

İlkokul’u Gazi İlkokulu Mağusa’da tamamlamıştır. Sonrasında Mağusa Türk Maarif Koleji’ne devam etmiş ve buradan mezun olmuştur. 

1996 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmiştir. 2000 yılında mezun olmasının ertesinde Mağusa’da Av. Orhan Zihni Bilgehan ve Av. Tağmaç Bilgehan Hukuk Bürosu’nda avukatlık stajına başlamış ve 2002 yılında Avukatlar Siciline kaydolunarak Avukat olarak meslek icra etmeye başlamıştır. 2006 – 2007 tarihleri arasında Brüksel, Belçika’da, Free University of Brussels (ULB)’de, “Master in European Studies” eğitimini tamamlamıştır. 2008 yılında ise,  Doğu Akdeniz Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitimini Yrd. Doç. Dr Tufan Erhürman’ın danışmanlığında hazırladığı “ Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 6. Maddesinde Yer Alan Adil Yargılanma Hakkı Işığında KKTC Askeri Mahkemeleri” isimli tezi ile tamamlamıştır.

2000 ile 2009 yılları arasında Mağusa’da  Avukat Orhan Zihni Bilgehan ve Avukat Tağmaç Bilgehan ile birlikte avukatlık mesleğini icra etmiştir.  Ekim 2009  yılında kendi ofisini açarak Mağusa’da serbest avukat olarak mesleğine devam etmiştir. 

Mağusa Mahalli Barosu’nun Şubat 2018  tarihinde yapılan seçiminde Mağusa Mahalli Baro Başkanı olarak seçilmiştir.